CEGŁY, BLOCZKI, PUSTAKI I STROPY - DOM-BUD PLUS


tel. +48 (61) 8 115 915 / fax. +48 (61) 8 115 930


FINANCIAL
Przejdź do treści
CEGŁY, BLOCZKI, PUSTAKI I STROPY

CEGŁA KLINKIEROWA I SILIKATOWA


KLINKIER

Przez setki lat cegła była głównym materiałem budowlanym. Na przestrzeni lat powstało wiele odmian cegły. Jedną z nich jest cegła klienkierowa. Stosowana do dnia dzisiejszego tylko potwierdza swoją wysoką jakość. Konstrukcje z cegły są szczególnie trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, wykazują jedną z najmniejszych podatności na zmienności kształtu np. pod wpływem obciążeń statycznych, ciepła lub niskich temperatur.

Producenci: WIENERBERGER, RŐBEN

SILIKAT
Silka, jak wszystkie inne produkty wapienno-piaskowe jest repliką piaskowca - skały stanowiącej składnik skorupy ziemskiej. Składa się z tych samych minerałów, co naturalny piaskowiec. Technologia produkcji "sztucznego piaskowca" została wynaleziona i opatentowana w 1880 roku. Bloki SILKA pozwalają na wykonstruowanie muru nośnego o grubości 24, 18 a nawet 15 cm. Bardzo duża wytrzymałość na ściskanie SILKI, która produkowana jest w klasach od 15 MPa nawet do 30 MPa, pozwala na budowanie wysokich budynków bez dodatkowych konstrukcji wsporczych (żelbetowych czy stalowych). Wpływa to na znaczne zaoszczędzenie kosztów inwestycji. W budownictwie jednorodzinnym ta wysoka wytrzymałość powoduje, że ściany konstrukcyjne nie muszą mieć grubości 24 cm. Można je "odchudzić" do 18 lub 15 centymetrów.
Zakładając identyczny jak w projekcie obrys budynku zwiększamy powierzchnię użytkową mieszkań.

W sprzedaży posiadamy:
 • Cegły i bloki wapienno-piaskowe produkowane w tradycyjnych formatach

 • Bloki Silka M są oparte na modularnym rozwiązaniu 20 cm  (wysokość bloczka 19 cm + 1 cm zaprawy) i grubościach odpowiednio 8, 12,  15, 18, 24 cm - w zależności od typu i przeznaczenia ściany.

Producenci: YTONG -SILKA


CEGŁA CERAMICZNA
Producenci: WIENERBERGER, RŐBEN


CEGŁA WAPIENNO - PIASKOWA
Producenci: YTONG - XELLA


SIPOREX
Producenci: SOLBET


STROPY

 • KERAMZYTOWE
  Keramzyt jest lekkim kruszywem budowlanym otrzymywanym przez wypalanie łatwopęczniejących glin i iłów w piecach obrotowych (1200°C). Materiał ten wyróżnia się wysoką izolacyjnością cieplną, odpornością na czynniki chemiczne i atmosferyczne oraz grzyby, owady i gryzonie. Jest materiałem mrozoodpornym, posiada małą nasiąkliwość i szybko oddaje wilgoć. Keramzyt może być wykorzystywany do produkcji:
   • pustaków ściennych
   • płyt dachowych
   • elementów stropowych itp.

Producenci: KONBET

 • CERAMICZNE
  Belkowo-pustakowy strop z ceramiki porotyzowanej charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi i jest najnowocześniejszym rozwiązaniem gęstożebrowego stropu ceramicznego. Belki nadprożowe to ceramiczno - żelbetowe elementy nośne.


Producenci: WIENERBERGER


Biuro czynne:
Pon. - pt.: 07:00 - 15:00
Sobota, niedziela - nieczynne
Sklep i magazyn:
Ul. Stara Droga 40
62-002 Suchy Las
Drugi magazyn:
Ul. Klonowa 16
62-002 Suchy Las
tel: +48 (61) 8 115 915
fax: +48 (61) 8 115 930

Wróć do spisu treści